Legfrissebb híreink:

2007. május 31.

A beérkezett megyei/budapesti jegyzőkönyvek alapján elkészült az Atlétika Diákolimpia IV. korcsoportos országos döntő egyéni pályabajnokság és az összetett országos döntő résztvevőinek listája, melynek részletei (pl.: országos döntő sorszámai, megyei/budapesti pontszámok alapján sorrend) megtekinthetők az "Eredmények / Atlétika / Meghívások", valamint a "Forgatókönyvek" menüpontnál.

* * *

Sportajánló
A héten a következő sportágak és korcsoportok diákolimpiai döntői kerülnek lebonyolításra:

Atlétika Diákolimpia V-VI. kcs.
Debrecen, Gyulai István Atlétika Stadion, 2007. június 02. (szombat) 10.40 órától

Kézilabda Diákolimpia IV. kcs.
Kiskunhalas, 2007. június 01-03.

2007. június 01. (péntek) 
ÁMK Sportcsarnok: fiú "A" és "B" csoportmérkőzések 8.30-tól
Bibó István Gimnázium tornacsarnoka: leány "A" és "B" csoportmérkőzések 8.30-tól

2007. június 02. (szombat) 
ÁMK Sportcsarnok: fiú "A" és "B" csoportmérkőzések 8.30-tól, leány és fiú keresztjáték 14.30-tól 
Bibó István Gimnázium tornacsarnoka: leány "A" és "B" csoportmérkőzések 8.30-tól

2007. június 03. (vasárnap) 
ÁMK Sportcsarnok: leány és fiú helyosztók a 3. és az 1. helyért 9.00-től 
Bibó István Gimnázium tornacsarnoka:  leány és fiú helyosztók a 7. és az 5. helyért 8.00-tól

Kosárlabda Diákolimpia IV. kcs.
Mezőberény, 2007. június 01-03.

2007. június 01. (péntek) 
Molnár Miklós Sportcsarnok: fiú és leány csoportmérkőzések 8.00-tól 
Petőfi Sándor Gimnázium Sportcsarnoka: fiú és leány csoportmérkőzések 8.00-tól 

2007. június 02. (szombat) 
Molnár Miklós Sportcsarnok:
fiú és leány csoportmérkőzések 8.00-tól,
fiú helyosztó a 7. helyért 15.30-tól 
fiú keresztjáték 17.00-től 

Petőfi Sándor Gimnázium Sportcsarnoka:
fiú és leány csoportmérkőzések 8.00-tól
leány helyosztó a 7. helyért 15.30-tól 
leány keresztjáték 17.00-től
 
2007. június 03. (vasárnap) 
Molnár Miklós Sportcsarnok: fiú helyosztók 8.00-tól
Petőfi Sándor Gimnázium Sportcsarnoka: leány helyosztók 8.00-tól
  
Labdarúgó Diákolimpia IV. kcs.
Győr-Gyirmót Sportpálya, 2007. június 01-03.

2007. június 01. (péntek)
1. pálya: "A" csoportmérkőzések 16.00-tól
2. pálya: "B" csoportmérkőzések 16.00-tól

2007. június 02. (szombat)
1. pálya: "A" csoportmérkőzések 9.00-től és 16.30-tól
2. pálya: "B" csoportmérkőzések 9.00-től és 16.30-tól

2007. június 03. (vasárnap)
1. pálya és 2. pálya: helyosztók 8.30-tól


Tenisz Diákolimpia
Balatonboglár, BBTC SE Sporttelep, Tinódi u. 2., 2007. június 02-04.


Minigolf Diákolimpia
Szolnok, Dr. Szana Antal út 37., 2007. június 02.




2007. május 30.

A WESSELÉNYI MIKLÓS SPORT KÖZALAPÍTVÁNY PÁLYÁZATOT HIRDET
A pályázat célja a szabadidősportban - természetesen a fogyatékosok sportjában is - résztvevők rendszeres, fizikai aktivitást igénylő, elsődlegesen életmód sportágakban folytatott szabadidős sporttevékenységének támogatása és a tevékenységi feltételek biztosítása az egészség megőrzéséért, valamint a testedzésben gazdagabb életmód kialakításáért és megtartásáért.

Pályázhatnak:

A sportról szóló (2004. évi I. számú) törvény szerint alapvetően sporttevékenység folytatására szerveződött, és az egyesülési jogról szóló (1989. évi II.) számú törvény alapján létrehozott, nyilvántartásba vett és működő sportegyesületek (ide értve a diák-sportegyesületeket is).
Sportegyesületek:
A pályázat beadásának határidejéig létrejött, bejegyzett, a szabadidősport terén működő sportegyesületek.
A sportegyesület szakosztályai önállóan nem pályázhatnak.
Diák-sportegyesületek:
A pályázat beadásáig létrejött, bejegyzett, működő diák-sportegyesületek.
A diák-sportegyesület szakosztályai önállóan nem pályázhatnak.Mindkét pályázói csoportnál fenntartja magának a jogot a pályázat kiírója, hogy a több célt, több sportágat, illetve több szakosztályt felsoroló pályázat esetén meghatározza a támogatott célt, illetve sportágat.

A PÁLYÁZATOK POSTÁRA ADÁSI HATÁRIDEJE
2007. JÚLIUS 31-ÉN 24.00 ÓRA


PÁLYÁZATI KIÍRÁS (doc)


* * *
Elkészült az Atlétika Diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntő - Debrecen, 2007. június 02. - szállásbeosztása.
Minden résztvevő a megyéjének megfelelő kollégiumban kapja meg szállását. Szállásbeosztás (pdf)

* * *
STRANDRÖPLABDA - HÍRLEVÉL




2007. május 26.

A beérkezett megyei/budapesti jegyzőkönyvek alapján elkészült az Atlétika Diákolimpia II. és III. korcsoportos országos döntők résztvevőinek listája, melynek részletei (pl.: országos döntő sorszámai, megyei/budapesti pontszámok alapján sorrend) megtekinthetők az "Eredmények / Atlétika / Meghívások" menüpontnál.


2007. május 25.

Sportajánló

A héten zárulnak a Kézilabda, a Kosárlabda és a Röplabda Diákolimpia III. kcs-os országos elődöntők küzdelmei. Mind a leányoknál, mind a fiúknál a hét terület győztes iskolacsapatai jutnak a Miskolcon megrendezésre kerülő országos döntő mezőnyébe.
A Rögbi Diákolimpia országos döntőt rendezik meg Székesfehérváron, a KÖFÉM pályáján május 26-án (szombat) 10.00 órától.


2007. május 23.

Hatalmas veszteség érte Debrecen, de egyben a magyar atlétikai életet. Május 21-én, ötvenkét éves korában elhunyt VONA ATTILA. A délutáni edzéseket követően az otthonában lett rosszul, és az orvosok már nem tudtak rajta segíteni.
1955. május 5-én született Lengyeltótiban. 1978-ban, a TF elvégzése után került Debrecenbe. Először főállású edzőként, illetve 1980-1983 között az Újkerti Nevelési Központban, majd 1996-tól a Csokonai Gimnáziumban testnevelő tanárként nevelte a gyerekeket, akik közül sokan lettek diákolimpiai bajnokok. Közben edzőként is egyre több tanítványa lett országos bajnok, válogatott, világversenyek helyezettje, olimpikon. Közülük mindig - a vasárnapi MEFOB versenyen is - büszkén kiemelte a két saját nevelésű tanítványát, Kovács Juditot és Fekete Ildikót. De sorolhatnánk tovább tanítványait a teljesség igénye nélkül: Makó György, Szendrei Zsolt, Pálfi Zsolt, Pálfalvi Katalin és a maiak közül Zsivoczky Attila, Harsányi Olivér, Győrffy Dóra, Boros László.
Az eredményes edzői tevékenységét, a magas szintű szakmai tudását az edzői szakma is elismerte.
A megyében legtöbbször őt választották meg az év atléta edzőjének, de többször az év edzője címet is elnyerte. Kiváló edzői munkájáért 1995-ben a Magyar Atlétikai Szövetségtől "A magyar atlétika utánpótlásáért", 1998-ban  "A magyar atlétikáért" kitüntetés bronz fokozatát kapta.  A 2004-es athéni olimpiát követően, illetve a 2005-ös helsinki vb után kitüntetést kapott Debrecen városától. 2006-ban a Debreceni Sport Szolgáltató Kht.-től - ahol az utóbbi években érte el versenyzőivel a sikereket - "Az év legeredményesebb és legsikeresebb edzője" kitüntető címet kapta.
Korai távozásával hatalmas űrt hagy maga után.
Ezután üresen áll az EDZŐI széke a magasugródomb mellett.




2007. május 22.

"A Magyar Köztársaság jó tanulója, jó sportolója" díjátadó ünnepségre került sor Budapesten, a Károlyi-Csekonics rezidenciában 2007. május 21-én hétfőn.
A 2005/2006-os tanulmányi és sporteredményeiért 139 diák vehette át az elismerő okleveleket Hiller Istvántól, az oktatási tárca vezetőjétől.



A díjazott tanulók névsora:
Ssz.
Név Iskola
Kcs.
Sportág
1.
Asszonyi Evelin Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola
IV.
atlétika
2.
Baksa Bettina Kossuth Lajos Gimnázium
IV.
kosárlabda
3.
Balázs Brigitta Fiumei Úti Általános Iskola
III.
kajak-kenu
4.
Báló Richárd Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
III.
kenu
5.
Balogh Kinga Bálint Sándor ÁMK
II.
judo
6.
Balogh Réka Dózsa György Általános Iskola
II.
sportaerobic
7.
Bán Balázs József Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskola
II.
uszonyos és búvárúszás
8.
Barna Zsófia Jókai Mór Általános Iskola
IV.
judo
9.
Bertyák Ágnes Madách Imre Gimnázium
IV.
sportakrobatika
10.
Bohus Richárd 2. Számú Általános Iskola
IV.
úszás
11.
Bokodi Ferenc Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Logopédiai Intézet
IV.
evezés
12.
Braun Tímea Czimra Gyula Általános Iskola
II.
WTF tae-kwon-do
13.
Brogli Réka Hunyadi Mátyás Általános Iskola
II.
kerékpár, duatlon
14.
Bucsánszki Linda Szlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium
IV.
sportakrobatika
15.
Buzsik Regina Hunyadi Mátyás Általános Iskola, AMI és Községi Könyvtár
III.
judo
16.
Csapó Orsolya Dóra Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma
III.
sportaerobic
17.
Cserdi Zsófia Móricz Zsigmond Gimnázium
IV.
akrobatikus rock and roll, sportaerobic
18.
Csirzó Ádám Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Fősikolai Kar Gyakorlóiskola és Művészeti Iskola
II.
úszás
19.
Csiszár Anna Zrínyi Ilona Általános Iskola
IV.
szertorna
20.
Csöndör Tünde Weöres Sándor Általános Iskola
IV.
atlétika
21.
Czéllai-Vörös Anna Ságvári Endre Általános Iskola
IV.
kajak
22.
Deák Anna Irinyi József Általános Iskola
II.
sportaerobic
23.
Dobi Richárd Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskolája
III.
triatlon, duatlon, aquatlon
24.
Dudás Szilvia Németh László Általános Iskola
III.
sakk
25.
Egri Judit Eötvös József Általános Iskola
IV.
atlétika
26.
Ercsei Tünde Fillér Utcai Általános Iskola
III.
ritmikus gimnasztika
27.
Erdei Flóra Hatvani István Általános Iskola
III.
uszonyos és búvárúszás
28.
Erdős Krisztina Kassai úti Általános Iskola
III.
kajak-kenu
29.
Francsics Vivien Kisfaludy utcai Általános Iskola
IV.
uszonyos és búvárúszás
30.
Fuchs Renáta Szigeti József utcai Általános Iskola
II.
triatlon, duatlon
31.
Gosztonyi Ákos KECSVM PFK Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
III.
uszonyos és búvárúszás
32.
Gulyás Mercédesz Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola
IV.
sportaerobic, torna
33.
Gyetvai Deborah Vasvári Pál Általános Iskola
III.
úszás
34.
Hagymási Anita Radnóti Miklós Gimnázium
IV.
kajak
35.
Hagymási Réka Radnóti Miklós Gimnázium
III.
kajak
36.
Hajdu Rita Széchenyi István Gimnázium
IV.
atlétika
37.
Hallósy Réka Szabadegyháza Közoktatásáért Közalapítvány Kossuth L. Ált. Isk.
III.
tenisz
38.
Hegedűs Petra Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
IV.
röplabda
39.
Horváth Alex Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola
III.
torna
40.
Horváth János Csata utcai Általános Iskola
II.
birkózás
41.
Horváth Noémi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
IV.
torna, sportakrobatika
42.
Jackli Zsófia Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
III.
shotokan karate do
43.
Jakubovich Renáta Katalin Zuglói Hajós Alfréd Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk.
III.
kajak
44.
Kalauz Luca Óvoda és Általános Iskola
IV.
kézilabda
45.
Kálmán Botond Türr István Gimnázium
III.
WTF tae-kwon-do
46.
Kardos Szabina Belvárosi Általános Iskola Szolnok
IV.
evezés
47.
Karikás Marianna II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
II.
sakk
48.
Kokas Marianna Petőfi Sándor Általános Iskola
IV.
sportaerobic
49.
Krasnyánszki Adél Vak Bottyán János Általános Iskola
IV.
rádióamatőr
50.
Kun Orsolya Dózsa György Általános Iskola
III.
aerobic
51.
Kurdi Márk Erik Kinizsi ltp. Általános Iskola
III.
uszonyos és búvárúszás
52.
Lang Lívia Petőfi Sándor Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola
III.
szinkronúszás
53.
Lengyel Anna Körzeti Általános Iskola
III.
úszás
54.
Lőrincz Vanda Arany János Általános Iskola
III.
kajak
55.
Lucz Dóra Radnóti Miklós Gimnázium
III.
kajak
56.
Lucz Noémi Fazekas Mihály Általános Iskola
II.
kajak
57.
Major Attila Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
III.
tae-kwon-do
58.
Makó Evelyn Almási Utcai Általános Iskola
II.
kick-boksz sportkarate
59.
Makszim Zsombor Váci M. Általános Iskola
III.
görkorcsolya, gyorskorcsolya
60.
Mányoki Anna Németh László Általános Iskola
IV.
sakk
61.
Mester József Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
III.
tollaslabda
62.
Miháczi Gábor László Gyula Gimnázium, Általános Iskola
II.
jégkorong
63.
Mihovics Szabina Batthyány Lajos Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola
IV.
judo
64.
Morapitiye Sunil Kisfaludy utcai Általános Iskola
III.
judo
65.
Nagy Botond Regnum Katolikus Általános Iskola
III.
karate
66.
Nagy Dorina Simon István Utcai Általános Iskola
III.
görkorcsolya, rövidpályás gyorskorcsolya
67.
Németh András Szent László Általános Iskola
II.
tőrvívás
68.
Palkó Diána Derkovits Gyula Általános Iskola
III.
atlétika
69.
Papp Ábel Herman Ottó Gimnázium
IV.
sakk
70.
Pék Szilvia Budavári Általános Iskola
III.
sportakrobatika
71.
Pribojszki Kata 2. Számú Általános Iskola
IV.
kick-boksz sportkarate
72.
Radics Bence Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
IV.
evezés
73.
Reményi Gabriella Bocskai István Általános Iskola
II.
torna
74.
Rimovszki Dávid Jankó János Általános Iskola és Gimnázium
IV.
sportlövészet
75.
Rittler Dominika Szabadegyháza Közoktatásáért Közalapítvány Kossuth L. Ált. Iskola
III.
tenisz
76.
Sándor Márton Belvárosi Általános Iskola Szolnok
III.
judo
77.
Selyem Brigitta Általános Iskola Esztár
III.
kyokushin-karate
78.
Serényi Zsófia ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
II.
úszás
79.
Simon Rebeka Sára Fazekas Mihály Általános Iskola
II.
kajak
80.
Stier Lilla Kinizsi ltp. Általános Iskola
III.
uszonyos és búvárúszás
81.
Szabó Ádám Leon Herman Ottó Gimnázium
IV.
sakk
82.
Szabó Lili Nóra Radnóti Miklós Gimnázium
III.
kajak
83.
Szabó Noémi Németh László Általános Iskola
III.
sakk
84.
Szakály Zsófia Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
III.
triatlon, duatlon, aquatlon, atlétika
85.
Szalontai Ferenc Vénkerti Általános Iskola és AMI
III.
torna, sportakrobatika
86.
Szamák Bettina Fiumei Úti Általános Iskola
III.
kajak-kenu
87.
Szemes Adrienn Tarjáni Magyar-Német Kéttannyelvű Ált. Iskola
II.
jégtánc
88.
Szemes Gabriella Tarjáni Magyar-Német Kéttannyelvű Ált. Iskola
III.
jégtánc
89.
Szilágyi Vera Általános Iskola Esztár
II.
kyokushin-karate
90.
Sztankovics Anna Krúdy Gyula Általános Iskola
II.
úszás
91.
Tanai Gerda Pusztai Ferenc Általános Iskola
III.
judo
92.
Tóth Krisztián Simon István Utcai Általános Iskola
III.
görkorcsolya
93.
Tóth Patrik Vak Bottyán János Általános Iskola
II.
rádióamatőr
94.
Urbanics Roxána Piliscsévi Általános Iskola
IV.
judo
95.
Váradi Petra Kossuth Lajos Általános Iskola
III.
úszás
96.
Varga Virág Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola
IV.
sportaerobic
97.
Veres Evelin Bocskai István Általános Iskola
II.
torna
98.
Wiandt Zsófia Arany János Általános Iskola
III.
úszás
99.
Winkler Kata Radnóti Miklós Általános Iskola
III.
tollaslabda
100.
Bertóti Regina Lilla Herman Ottó Gimnázium
V.
tájékozódási futás, sífutás, sítájfutás
101.
Busa Gabriella Tömörkény István Gimnázium
VI.
kick-boksz sportkarate
102.
Dejcző Balázs Vak Bottyán Gimnázium
VI.
kajak-kenu
103.
Dejcző Bálint Vak Bottyán Gimnázium
V.
kajak-kenu
104.
Fazekas Ágnes Sarolta Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
VI.
úszás
105.
Győrfi Anita Városmajori Gimnázium
VI.
judo
106.
Kis Gábriel Bárdos László Gimnázium
V.
görkorcsolya, gyorskorcsolya
107.
Kiss Eszter Kossuth Lajos Gimnázium
V.
kosárlabda
108.
Kiss Katalin Puskás Tivadar Távközlési Technikum
V.
rádiós tájfutás, rádióamatőr
109.
Köteles Alexandra Bercsényi Miklós Gimnázium és Kollégium
V.
birkózás
110.
Markgruber Balázs Madách Imre Gimnázium
VI.
evezés
111.
Orosz Beáta Alsóerdősori Ének-Zene Tag. Ált. Iskola és Gimnázium
V.
gyorskorcsolya, short track
112.
Pokorni Milán Gábor Zsigmondy Vilmos Gimnázium
V.
atlétika
113.
Reichnach Csilla Bárdos László Gimnázium
V.
atlétika
114.
Ruttner Zsóka Kossuth Lajos Gimnázium
V.
kosárlabda
115.
Scheili Eszter Mikszáth Kálmán Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Kollégium
V.
shotokan karate do
116.
Szedlár János Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium
VI.
íjászat
117.
Sztretye Mónika Karacs Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
VI.
kézilabda
118.
Tábori Viktor Babits Mihály Gimnázium
VI.
kung-fu
119.
Tóth Ádám Fazekas Mihály Gimnázium
V.
röplabda
120.
Zana Anita Kovács Pál Gimnázium
VI.
úszás
121.
Zircher Kitti Illyés Gyula Gimnázium
VI.
atlétika
122.
Zsigmond Vanda Diósgyőri Gimnázium
V.
tájékozódási futás
123.
Baczkó Bernadett Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar
VII.
judo
124.
Bálint Zsófia Anikó Pécsi Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar
VII.
sportlövészet
125.
Bertóti Réka Diána Miskolci Egyetem
VII.
tájékozódási futás
126.
Borsányi Zoltán Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
127.
Dani Gábor Széchenyi István Egyetem
VII.
súlyemelés
128.
Gergelics Dóra Eötvös Lóránd Tudományegyetem
VII.
triatlon, duatlon
129.
Guba Milán Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
karate
130.
Győri László Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
korfball
131.
Kasper István Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
132.
Korcsmár Péter Semmelweis Egyetem
VII.
kung-fu
133.
Laczkó Nikolett Pécsi Tudományegyetem TTK
VII.
kötélugrás
134.
Nagy Ibolya Pannon Egyetem, Georgikon Mezőgazdaságtudományi Kar
VII.
kötélugrás
135.
Sáfár Sándor Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
136.
Szöllös Eszter Laura ELTE-BTK
VII.
erőemelés
137.
Szöllősi Boglárka Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
gyorskorcsolya
138.
Szörényi Zoltán Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
139.
Zsigmond Száva Miskolc-Egyetemváros
VII
tájékozódási futás

* * *
Elkészült az Atlétika Diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntő meghívási listája, melyet az érdeklődők az "Eredmények / Atlétika / Meghívások" menüpontnál tekinthetnek meg.
Felhívjuk az érdekeltek szíves figyelmét, hogy a meghívottak indulási jogosultsága akkor realizálódik, az országos döntőn csak azok indulhatnak, ha a 2007. május 24-ig (csütörtök) 12.00 óráig az elektronikus nevezést megteszik.
A végleges rajtlista az elektronikus nevezés alapján fog elkészülni!

* * *
Budapesten, a Magyar Sport Házában ma ülésezett az MDSZ Torna Munkábizottsága. Szlatényi György főtitkár megköszönte a munkabizottság vezetőjének és tagjainak egész éves munkáját, majd a grémium meghallgatta Keszthelyi Rudolf beszámolóját a makói országos döntőn történtekről.
A tagok megvitatták a 2007/2008. tanévre előterjesztett programváltozást, majd az országos elődöntők és döntő időpontjaira tettek javaslatot.




2007. május 20.

A házigazdák túlságosan is udvariasak voltak a Kisvárdán megrendezett V- VI. kcs Leány Labdarúgó Diákolimpia Országos Döntőjén, ugyanis a mezőny jelentős részét ezúttal maguk elé engedték.Labdarugó mérkőzéseken az utóbbi időben ritkán tapsolnak meg olyan gyakran játékosokat, mint ez Kisvárdán történt. Bizony a lányok néhány év alatt olyan lendületet. technikai fejlődést  értek el a női labdarúgásban, amit versenyre kilátogató  közönség gyakran  elismerő tapssal jutalmazott.  A Megyei Diáksport Tanács és a Spori Sport Közalapítvány jól döntött, amikor a kisvárdai Bessenyi Gimnáziumot választotta az Országos döntő helyszínéül. Remek feltételek várták a résztvevő 19 csapatot.  A házigazda "Besis" csapat ezúttal gyengébben szerepelt, de a magas színvonalú rendezésről és a Szabolcs-szatmár-bereg megyei vendégszeretetről valamennyi résztvevő csapat elismerően szólt. (Több  iskola már előzetes egyeztetést folytatott a szervezőkkel egy leendő Tisza túrára vonatkozóan). Néhány szurkoló pedig megállapította, hogy nagy fantázia van a női labdarúgásban! A leány labdarúgás ezen a rendezvényen is  bebizonyította, hogy helye van a diákolimpiák programjában.

Leány Labdarúgó Diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntő végeredménye

Hely

Megye

Iskola

Település

Testnevelő

1.

Győr-M-S

Bercsényi Miklós Középiskola

Győr

Legányi Gábor

2.

Hajdú-Bihar

Irinyi János Gimnázium, Szakközép- és Szakiskola

Debrecen

Kiss Barna András

3.

Pest I.

Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium

Vác

Nagy Péter, Cs. Nagy András

4.

Budapest

Budapest Főváros XV. Kerület Önkormányzat Dózsa György Gimnáziuma

Budapest

Mester Attila

5.

Bács-Kiskun

Móra Ferenc Gimnázium

Kiskunfélegyháza

Nagy Ferenc

6.

Fejér

Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium

Dunaújváros

Horváth István

7.

Tolna

I. Béla Gimnázium és Informatikai Középiskola

Szekszárd

Ruip László

8.

Békés

Békés Megyei Munkácsy Mihály Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium

Gyula

Király Attila

9.

Nógrád

Madách Imre Gimnázium és Szakközépiskola

Salgótarján

Oláh Sándor

10.

Borsod-A-Z

Diósgyőr-Vasgyári Szakképző Iskola és Kollégium

Miskolc

Molnár László, Simai Attila

11.

Vas

FVM Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium

Vép

Orbán Attila

12.

Veszprém

Bródy Imre Gimnázium és Szakközépiskola

Ajka

Liska Bálint

13.

Heves

Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola Gyakorló Általános Iskolája, Gimnáziuma és Szakközépiskolája

Eger

Estókné Sztrapkovics Mária

14.

Jász-N-Sz

Szentannai Sámuel Mezőgazdasági Szakközépiskola Gimnázium és Kollégium

Karcag

Bujdosó Attila

15.

Zala

Páterdombi Szakképző Iskola

Zalaegerszeg

Tóth Gyula

16.

Somogy

Toldi Lakótelepi Általános Iskola és Gimnázium

Kaposvár

Csapó Gábor

17.

Szabolcs-Sz-B I

Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

Kisvárda

Simon Edit, Oláh Tibor

18.

Komárom-E

Péch Antal Műszaki Szakképző Iskola és Gimnázium

Tatabánya

Ferenczi Tamás

19.

Szabolcs-Sz-B II

Kölcsey Ferenc Gimnázium

Nyíregyháza

Bertáné Palatics Mária

Különdíjasok
Legjobb kapus: Balázs Rebeka Győr
Legtechnikásabb játékos: Gyökeres Barbara Győr
Gólkirálynő: Vágó Fanni  Budapest - 21 góllal


* * * * * * * * * * * ** * **

A Röplabda Diákolimpia IV. korcsoportos országos döntő eredményei.

Helyosztók: a mai napon 8.30-tól a Kerék utcai Ált. Isk. és Gimn. tornacsarnokában, ill. a Toldy Ferenc Gimnázium tornacsarnokában
LEÁNYOK
1. helyért: Toldy Ferenc Gimn.
Székesfehérvár, Vörösmarty - Nyíregyháza, Bem 3-0

3. helyért: Kerék utcai Ált. Isk. és Gimn.
Kalocsa, Kertvárosi-Homokmégyi - Jászberény, Nagyboldogasszony 0-3

5. helyért: Kerék utcai Ált. Isk. és Gimn.
Ikrény, Általános - Nyíregyháza, Móricz 3-1

7. helyért: Kerék utcai Ált. Isk. és Gimn.
Budapest, Veres Péter - Kaposvár, Gárdonyi 3-0

Diákolimpiai Bajnokcsapat: Székesfehérvár, Vörösmarty Mihály Általános Iskola



II. Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola



III. Jászberény, Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola



Különdíjasok
Legjobb ütő: Varga Viktória (Nyíregyháza, Bem)
Legtechnikásabb játékos: Lékó Lilla (Jászberény, Nagyboldogasszony)
Legjobb feladó: Tálas Zsuzsanna (Székesfehérvár, Vörösmarty)




FIÚK
1. helyért: Toldy Ferenc Gimn.
Kecskemét, Katona - Kecskemét, Vásárhelyi 3-1

3. helyért: Toldy Ferenc Gimn.
Kaposvár, Gárdonyi - Eger, Szent-Györgyi 3-1

5. helyért: Kerék utcai Ált. Isk. és Gimn.
Budapest, Táncsics - Nyíregyháza, Kazinczy 3-0

7. helyért: Kerék utcai Ált. Isk. és Gimn.
Kaposvár, Kinizsi - Debrecen, Eötvös 3-1

Diákolimpiai Bajnokcsapat: Kecskemét, Katona József Gimnázium és Számítástechnikai Szakközépiskola




II. Kecskemét, Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Művészeti Alapiskola


III. Kaposvár, Gárdonyi Géza Általános Iskola

 

Különdíjasok
Legjobb ütő: Farkas Péter (Kecskemét, Vásárhelyi)
Legtechnikásabb játékos: Herzsenáth Máté (Kaposvár, Gárdonyi)
Legjobb feladó: Szappanos Dávid (Kecskemét, Katona)


* * *

LEÁNYOK
"A" Csoportmérkőzések
A1. Kalocsa, Kertvárosi-Homokmégyi - A4. Budapest, Veres 3-1
A2. Székesfehérvár, Vörösmarty - A3. Ikrény, Általános 3-0

A1. Kalocsa, Kertvárosi-Homokmégyi - A2. Székesfehérvár, Vörösmarty 0-3
A4. Budapest, Veres - A3. Ikrény, Általános 3-2

A3. Ikrény, Általános - A1. Kalocsa, Kertvárosi-Homokmégyi 3-2
A2. Székesfehérvár, Vörösmarty - A4. Budapest, Veres 3-0

Az "A" csoport végeredménye
1. Székesfehérvár, Vörösmarty Mihály Általános Iskola
2. Kalocsa, Kalocsai Kertvárosi-Homokmégyi Általános Iskola és Óvoda
3. Ikrény, Egyesített Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
4. Budapest, Veres Péter Gimnázium


"B" Csoportmérkőzések
B1. Jászberény, Nagyboldogasszony - B4. Kaposvár, Gárdonyi 3-0
B2. Nyíregyháza, Bem - B3. Nyíregyháza, Móricz 3-1

B1. Jászberény, Nagyboldogasszony - B2. Nyíregyháza, Bem 0-3
B4. Kaposvár, Gárdonyi - B3. Nyíregyháza, Móricz 1-3

B3. Nyíregyháza, Móricz - B1. Jászberény, Nagyboldogasszony 0-3
B2. Nyíregyháza, Bem - B4. Kaposvár, Gárdonyi 3-0

A "B" csoport végeredménye
1. Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola
2. Jászberény, Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola
3. Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Általános Iskola
4. Kaposvár, Gárdonyi Géza Általános Iskola


Elődöntő
AI. Székesfehérvár, Vörösmarty - BII. Jászberény, Nagyboldogasszony 3-0
BI. Nyíregyháza, Bem - AII. Kalocsa, Kertvárosi-Homokmégyi 3-0



FIÚK
"A" Csoportmérkőzések
A1. Kaposvár, Gárdonyi - A4. Kaposvár, Kinizsi 3-0
A2. Eger, Szent-Györgyi - A3. Budapest, Táncsics 3-1

A1. Kaposvár, Gárdonyi - A2. Eger, Szent-Györgyi 3-0
A4. Kaposvár, Kinizsi - A3. Budapest, Táncsics 3-0

A3. Budapest, Táncsics - A1. Kaposvár, Gárdonyi 1-3
A2. Eger, Szent-Györgyi - A4. Kaposvár, Kinizsi 3-2

Az "A" csoport végeredménye
1. Kaposvár, Gárdonyi Géza Általános Iskola
2. Eger, Szent-Györgyi Albert Ált. Isk. és Gimn., az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskolája
3. Budapest, Táncsics Általános és Nemzetiségi Iskola, Multikultúrális Oktató Központ
4. Kaposvár, Kinizsi Lakótelepi Általános Iskola



"B" Csoportmérkőzések
B1. Nyíregyháza, Kazinczy - B4. Debrecen, Eötvös 3-2
B2. Kecskemét, Vásárhelyi - B3. Kecskemét, Katona 3-0

B1. Nyíregyháza, Kazinczy - B2. Kecskemét, Vásárhelyi 2-3
B4. Debrecen, Eötvös - B3. Kecskemét, Katona 0-3

B3. Kecskemét, Katona - B1. Nyíregyháza, Kazinczy 3-1
B2. Kecskemét, Vásárhelyi - B4. Debrecen, Eötvös 3-0

A "B" csoport végeredménye
1. Kecskemét, Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Művészeti Alapiskola
2. Kecskemét, Katona József Gimnázium és Számítástechnikai Szakközépiskola
3. Nyíregyháza, Kazinczy Ferenc Általános Iskola
4. Debrecen, Eötvös Utcai Általános Iskola


Elődöntő
AI. Kaposvár, Gárdonyi - BII. Kecskemét, Katona 1-3
BI. Kecskemét, Vásárhelyi - AII. Eger, Szent-Györgyi 3-0





2007. május 18.

A csapatok beérkezése, a technikai értekezlet, majd a sorsolás után az ünnepélyes megnyitóval megkezdődött Budapesten, a Röplabda Diákolimpia IV. korcsoportos országos döntő.
A döntő 8 leány- és 8 fiúcsapatának diáksportolóit, testnevelőiket, felkészítőiket Porogi András, a Toldy Ferenc Gimnázium igazgatója köszöntötte, majd Szlatényi György MDSZ főtitkár kívánt jó és eredményes versenyzést az ország legjobb általános iskolai röpiseinek.
Az ünnepi megnyitó beszédeket követően a diákolimpikonok esküvel fogadták, hogy tudásuk legjavát nyújtva küzdenek iskolájukért, a csapat minél jobb szerepléséért. A diákolimpiai eskü szövegét Hevér Zsolt, a budapesti Táncsics Általános és Nemzetiségi Iskola, Multikultúrális Oktató Központ tanulója mondta el, majd a közel kétszáz ifjú diáksportoló a Rózsakerti, és a budafoki Hajós Alfréd tanulóinak műsorát nézte végig.
A megnyitót követően a fiúk "A" és "B" csoportja a Toldy Ferenc Gimnáziumban, míg a leányok a Veres Péter Gimnáziumban lépett pályára a csoportmeccsek első fordulójában.

Csoportbeosztások
LEÁNYOK
"A" csoport

A1. Kalocsa, Kalocsai Kertvárosi-Homokmégyi Általános Iskola és Óvoda
A2. Székesfehérvár, Vörösmarty Mihály Általános Iskola
A3. Ikrény, Egyesített Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
A4. Budapest, Veres Péter Gimnázium

Csoportmérkőzések
A1. Kalocsa, Kertvárosi-Homokmégyi - A4. Budapest, Veres 3-1
A2. Székesfehérvár, Vörösmarty - A3. Ikrény, Általános 3-0


"B" csoport
B1. Jászberény, Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola
B2. Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola
B3. Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Általános Iskola
B4. Kaposvár, Gárdonyi Géza Általános Iskola

Csoportmérkőzések
B1. Jászberény, Nagyboldogasszony - B4. Kaposvár, Gárdonyi 3-0
B2. Nyíregyháza, Bem - B3. Nyíregyháza, Móricz 3-1



FIÚK
"A" csoport
A1. Kaposvár, Gárdonyi Géza Általános Iskola
A2. Eger, Szent-Györgyi Albert Ált. Isk. és Gimn., az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskolája
A3. Budapest, Táncsics Általános és Nemzetiségi Iskola, Multikultúrális Oktató Központ
A4. Kaposvár, Kinizsi Lakótelepi Általános Iskola

Csoportmérkőzések
A1. Kaposvár, Gárdonyi - A4. Kaposvár, Kinizsi 3-0
A2. Eger, Szent-Györgyi - A3. Budapest, Táncsics 3-1


"B" csoport
B1. Nyíregyháza, Kazinczy Ferenc Általános Iskola
B2. Kecskemét, Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Művészeti Alapiskola
B3. Kecskemét, Katona József Gimnázium és Számítástechnikai Szakközépiskola
B4. Debrecen, Eötvös Utcai Általános Iskola

Csoportmérkőzések
B1. Nyíregyháza, Kazinczy - B4. Debrecen, Eötvös 3-2
B2. Kecskemét, Vásárhelyi - B3. Kecskemét, Katona 3-0


 


2007. május 17.

A Magyar Diáksport Szövetség Elnöksége döntött a 2007/2008. tanév foglalkoztatási és versenyrendszeréről. A legnagyobb változás a labdajátékok (kézi-, kosár-, röplabda) V. és VI. korcsoportját érinti, mely a következő tanévben összevont, "középiskolai" bajnokság néven versenyez, míg a szabadidős rendezvények közé bekerült a falmászás és a streetball. Az atlétikai versenyrendszer változatlan, az V. és a VI. korcsoport versenyszámai közé visszakerült a 110/100m gátfutás és a 800m síkfutás.

* * *
Hirdetési lehetőséget kínálunk az MDSZ honlapján, az élő közvetítések alkalmából.
A Magyar Diáksport Szövetség első alkalommal Székesfehérvárról, az ISF Középiskolai Úszó Világkupáról adott egyesen, élő közvetítést, melynek feltételeit a 2KAL Informatikai cég biztosította magas szintű technikai kivitelezésben.
A következő közvetítést Kiskunhalasról és Győrből a Kézilabda Diákolimpia IV. (június 03.) és V. korcsoportos (június 10.) országos döntőiről tervezzük, ugyanis ezen a két helyszínen adottak a feltételek az interneten történő adásra.
Felhívjuk azon cégek, vállalkozások figyelmét, amelyek hirdetni szeretnének a közvetítés alatt, a feltételekről érdeklődjenek az MDSZ országos Központjában.  

* * *
A Miskolcon, 2007. június 18-21. között megrendezésre kerülő Jubileumi Diákolimpia önálló honlapján kínál széleskörű tájékoztatást a sportági és az egyéb kulturális, szabadidős rendezvényekről.
A baloldali menüsor végén található linkről közvetlenül elérhetik a tetszetős kivitelű weboldalt: www.jubileumidiakolimpia.fw.hu      

* * *
Az ISF Kézilabda Technikai Bizottság a svédországi Vänsborgban ülésezett 2007. május 11-13-án, melynek napirendjén a dániai Ikastban, 2008-ban megrendezésre kerülő Középiskola Kézilabda Világbajnokság 1. sz. Bulletin kiadványának megbeszélése és egyéb technikai problémák megvitatása szerepelt. Az ülésen részt vett Szlatényi György, az ISF Kézilabda TC magyar tagja.
* * *
A Nemzetközi Iskolasport Szövetség cseh tagszervezete Brno-ban rendezte meg az ISF Floorball Iskolai Világbajnokságot, melyen a paksi Vak Bottyán Gimnázium leánycsapata a hatodik helyen végzett.
* * *
Az MDSZ Atlétikai Munkabizottsága május 15-én tartotta munkamegbeszélését, melynek napirendi pontjai között szerepelt a Mezeifutó Diákolimpia országos döntő értékelése, a júniusi, Varsóban megrendezésre kerülő Gyermek atlétikai verseny kiutazó csapatának meghatározása, a jövő tanévi versenyprogram kialakítása, az országos döntők időpontjainak kijelölése.
* * *
Holnap, 2007. május 18-án lejár a Röplabda II. kcs-os diákverseny nevezési határideje.
A kiírás megtalálható a "Forgatókönyvek" menüpontnál. A Rendező a beérkezett nevezések után készíti el a részletes forgatókönyvet, mely már a verseny résztvevőit és lebonyolítási rendjét is tartalmazni fogja.

* * *
Sportajánló:
Labdarúgó Diákolimpia V. kcs. Pécs, 2007. május 17-19.
Május 17. (csütörtök) 15.00 órától
Várkői Diáksport Centrum: "A" csoportmérkőzések
MATÁV pálya: "B" csoportmérkőzések
Május 18. (péntek) 8.30 órától
Várkői Diáksport Centrum: "A" csoportmérkőzések
MATÁV pálya: "B" csoportmérkőzések
Május 19. (szombat) 8.00 órától
Várkői Diáksport Centrum: helyosztók, döntő 

Leány Labdarúgó Diákolimpia V-VI. kcs. Kisvárda, 2007. május 19-20.
Május 19. (szombat) 10.00 órától
Bessenyei György Gimnázium sportpályája: "A" és "B" csoportmérkőzések
Várkerti Sportpálya: "C" és "D" csoportmérkőzések
Május 20. (vasárnap) 8.30 órától 
Bessenyei György Gimnázium sportpályája: középdöntők, elődöntők, helyosztók az I-VIII. helyért
Várkerti Sportpálya: játék a IX-XX. helyért 

Röplabda Diákolimpia IV. kcs. Budapest, 2007. május 18-20.
Május 18. (péntek) 13.00 órától
Veres Péter Gimnázium: leány "A" és "B" csoportmérkőzések
Toldy Ferenc Gimnázium: fiú "A" és "B" csoportmérkőzések
Május 19. (szombat) 9.00 órától
Veres Péter Gimnázium: leány "A" csoportmérkőzések
Toldy Ferenc Gimnázium: leány "B" csoportmérkőzések
Kerék Utcai Ált. Isk. és Gimn.: fiú "A" és "B" csoportmérkőzések
Május 20. (vasárnap) 8.30 órától
Toldy Ferenc Gimnázium: fiú helyosztók, leány döntő
Kerék Utcai Ált. Isk. és Gimnázium: fiú keresztjáték, helyosztó, leány helyosztók

A Kézilabda V. korcsoport és a Kosárlabda V. korcsoport országos elődöntőit rendezik a héten, melynek győztesei kerülnek a 8-8 csapatos országos döntő mezőnyébe (a rendező megyei I. helyezett csapatai az országos döntő résztvevői).

A Petanque Diákolimpia országos döntőjét rendezik Sárváron május 19-én, szombaton, ahol a rendezők a Várparkban 10.00 órától várják az érdeklődőket.

A Tájékozódási Futás Diákolimpia országos döntőjét bonyolítják le május 19-20. között Gödöllőn.  


2007. május 10.

A Magyar Diáksport Szövetség Budapesten, a Magyar Sport Házában tartotta a 2007. évi küldöttgyűlését. A meghívottak Deák György elnök úr megnyitó beszédét követően a 2006. évi beszámolót hallgatták meg, majd a 2006. évi pénzügyi és közhasznúsági jelentés elfogadására került sor, végül a küldöttek meghallgatták Dr. Kecsmarik Lászlónét, a Felügyelő Bizottság elnökének jelentését. Szlatényi György főtitkár a Szövetség 2007. évi költségvetésének szóbeli kiegészítésével tájékoztatta a jelenlévőket, majd a költségvetés elfogadása után a küldöttek egyhangúlag megválasztották Csicsó Erikát, a Komárom-Esztergom Megyei Diáksport Tanács titkárát, és Körmendiné Hajdú Gyöngyi, a Somogy Megyei Diáksport Szövetség elnökét az MDSZ elnökségébe.
A hozzászólók közül Lászka Béla, a Heves Megyei Diáksport Tanács elnöke kiemelte megyéje igen nehéz helyzetét. Elmondta, hogy a Diáksport Bizottságok elnökei az egyre romló anyagi helyzet miatt alig-alig tudják vállalni és lebonyolítani a kiskörzeti/körzeti versenyeket. Dr. Jakabházyné Mező Mária, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára megköszönte a megyei/budapesti diáksport szervezetek együttműködő munkáját, melyet a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia szervezésében és lebonyolításában fejtettek ki. Kérte azokon a területeken dolgozókat, ahol eddig kevésbé voltak aktívak a vetélkedők meghirdetésében és rendezésében, hogy minél több diákot, pedagógust vonjanak be az olimpiatörténeti vetélkedőt vállalók táborába.
Németh Imre, az ÖTM a Sport Szakállamtitkárság Szabadidős Sportosztályának vezetője kiemelte, hogy a Nemzeti Sportstratégia részleteinek kidolgozásában együttműködésre számítanak az iskolai és diáksport területén dolgozók észrevételeire, javaslataira. Elmondta, hogy a Magyar Diáksport Szövetség fontos helyet foglal el az iskolai és diáksport, valamint az ifjúság szabadidős tevékenységének szervezésében, lebonyolításában. Az ÖTM Sport Szakállamtitkársága továbbra is számít az ezen a területen dolgozók közreműködésére.

Végül a "Magyar Diáksportért" kitüntetések és a Fair Play díjak átadásával zárult a küldöttgyűlés.


"Magyar Diáksportért" plakettel kitüntetettek

Pazar Viktor
tanár
Brodarics István Általános Iskola
Mohács
Szabó Czinderi István
nyugdíjas kézilabda szakágvezető
Pécs
Adamik Zoltán
DSB elnök, tanár
Lánchíd Utcai Általános Iskola
Kecskemét
Fábián József
tanár
Darvas József Általános Iskola
Kiskunfélegyháza
Forczek Győzőné
testnevelő, mk. vezető
2. sz. Általános Iskola
Békéscsaba
Marjorné Horváth Izabella
DSB elnök, testnevelő, mk.vezető
5. sz. Általános és Sportiskola
Gyula
Bacsa Tibor
nyugdíjas, KISB torna fiú szakágvezető
Miskolc
Varga János
nyugdíjas, DSB elnök
Kazincbarcika
Bezdán István
nyugdíjas,
a Csongrád Megyei Röplabda Szövetség főtitkára
Szeged
Révész Gábor
Városi Sportcsarnok ig., testnevelő
Mórahalom

Nagy Gyula
Fejér Megyei Sportági Szövetségek Szövetsége főtitkár
Székesfehérvár

Ónodi Béla
DSB elnökségi tag, DSK elnök
dr. Zimmermann Ágoston Ált. Isk.
Mór
Horváth Lajos
testnevelő tanár, igazgató-helyettes
Szent-Györgyi Albert Ált. Isk., Középiskola és Kollégium
Győr
Ferling József
nyugdíjas testnevelő tanár, DSB elnök
NYME testnevelési tanszék
Sopron
Felföldi János
testnevelő, röplabda edző
Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen
Giczei Csaba
nyugdíjas, atlétikai mb. vezető
Debrecen
Tóth Gyula
testnevelő tanár
Eötvös József Középiskola
Heves
Pável József
nyugdíjas testnevelő tanár
Fáy András Ált. és Zeneiskola
Parád
Csetényi Mihály
nyugdíjas tanár, DSB elnök
Csépa
Ribár Zsuzsanna
sportszervező
Szolnok Sportcentrum Kht.
Szolnok
  Smiger András
igazgató, kémia-fiziika tanár
Dobó Katalin Gimnázium
Esztergom
Kiss János
igazgató-helyettes, testnevelő tanár
Petőfi Sándor Általános Iskola
Komárom
  Pintér László
igazgató, DST elnök
Veres Pálné Általános Iskola
Vanyard
Oláh Sándor
testnevelő tanár
Madách Imre Gimnázium
Salgótarján
Lencsés Csaba
sportlétesítmény vezető, ds. szervező
Veresegyház
Zátrok Károly
igazgató-helyettes, testnevelő tanár, DSSz alelnök
József Attila Gimnázium
Monor
Márton József
testnevelő tanár, Labdarúgó up. eln.
Építőipari, Faipari Szakképző Iskola és Kollégium
Kaposvár
Gulyás Mihály
igazgató
Munkácsy Mihály Gimn. és Szki.
Kaposvár
Korpai Ferenc
nyugd. testnevelő
Wesselényi Miklós Szakközépiskola és Szakiskola
Nyíregyháza
Moldvay János
testnevelő tanár
Petőfi Sándor Általános Iskola
Csenger
Révész Mária
testnevelő tanár
Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Dombóvár
Gulyás Péter
testnevelő tanár
Széchenyi István Általános Iskola
Bonyhád
Kővári József
testnevelő, MDST elnök
Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium
Szombathely
Dancs István
DSB elnök, tn. tanár
Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola
Szombathely
Nagy Róbertné
testnevelő tanár
Dózsa György Általános Iskola
Veszprém
Juhász Ervin
testnevelő tanár
Bródy Imre Gimnázium és Szakközépiskola
Ajka
Gömbös Antal
testnevelő tanár
Csokonai ÁMK
Keszthely
Marczinka Csaba
testnevelő tanár
Zrínyi Miklós Általános Iskola
Nagykanizsa
Hajdú Gyula
testnevelő tanár
Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
  Kovács Gyula
testnevelő tanár
Németh László Angol-Testnevelés Tagozatos Általános Iskola
Budapest VIII.


MDSZ BECSÜLETES JÁTÉK "FAIR PLAY DÍJ"

Kertész Luca
Szent László Általános Művelődési Központ
Baja

 

Földesi András
Tompa Mihály Általános Iskola
Igrici



A Magyar Diáksport Szövetség Elnöksége Díszoklevelet adományozott
a Pest megyei Diáksport Szövetség részére
az atlétika mezei futó diákolimpia országos döntőjének
10 éven át tartó magas szintű megrendezéséért


Szemes Árpád, Pest Megyei sportigazgató veszi át a Díszoklevelet Deák Györgytől

* * *

Deák György elnök aláírja a francia Iskolasport Szövetséggel kötött együttműködési megállapodást

 



2007. május 09.

A Magyar Diáksport Szövetség Elnöksége Budapesten, a Magyar Sport Házában 2007. május 10-én (csütörtök) 11:00 órától tartja elnökségi ülését, melynek egyetlen napirendi pontja a Szövetség 2007/2008. tanévi foglalkoztatási és versenyrendszerének elfogadása.

Az elnökségi értekezletet követően 13:00 órától az MDSZ 2007. évi küldöttgyűlésre érkeznek a meghívottak, melynek napirendi pontjai között szerepel a 2006. évi beszámoló, és a 2006. évi pénzügyi és közhasznúsági jelentés elfogadása, majd a küldöttek meghallgatják a Felügyelő Bizottság jelentését. A Szövetség 2007. évi költségvetésének elfogadása után a Komárom-Esztergom, valamint a Somogy megyei elnökségi tagok megválasztása szerepel a programban, végül a "Diáksportért" kitüntetések és a Fair Play díjak átadásával zárul a küldöttgyűlés.


A Nemzetközi Iskolasport Szövetség cseh tagszervezete Brno-ban rendezi az ISF Floorball Iskolai Világbajnokságot, melyen a paksi Vak Bottyán Gimnázium leánycsapata képviseli hazánkat.

Sportajánló: A hétvégén rendezik a Kézilabda IV. kcs-os, a Kosárlabda IV. kcs-os és a Labdarúgás IV. kcs-os országos elődöntőket, melynek részletes helyszíneiről és időpontjairól az MDSZ honlapján a "Forgatókönyvek" menüpont alatt található forgatókönyvekből tájékozódhatnak.


2007. május 04.


A nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgákkal ma reggel megkezdődnek írásbeli vizsgák, melyre idén összesen
125,5 ezren jelentkeztek.

Minden vizsgázónak, és közreműködő pedagógusnak eredményes vizsgákat kívánunk!


    

2007. május 02.

Székesfehérváron, a Csitáry G. Emil Fedettuszodában 2007. április 28-május 02. között került lebonyolításra 19 nemzet diáksportolóinak részvételével az ISF Középiskolai Úszó Világkupa.
A hétfői versenynapon közel négyszáz középiskolás ifjú töltötte meg élettel a fedett uszodát. Szlatényi György és Sárdi Ákos csapata jószerivel emberfeletti munkát végzett a szervezést és a lebonyolítás tekintve. Az egyes számokban általában 50-80 nevező volt, sok előfutam kellett, hogy aztán délután a döntőkben már érmekért ússzanak a gyerekek egyrészt az iskolai csapatok tagjaiként, illetve az adott nemzetek válogatottjaiként
Kiváló időeredmények születtek, ami nem véletlen, mert akár iskolai, akár válogatott úszóként ugrottak a medencébe a fiatalok, az adott országok legjobbjai szerepeltek a „királyok városában”. Sőt, akadt közöttük nem is egy, akik már válogatott versenyzőként nagy felnőtt versenyen képviselték hazájukat.
Az ISF viadalon 22 versenyszámban osztottak érmeket. A végeredményt tekintve nagy olasz fölény jellemezte a középiskolás korosztály nemzetközi versenyét. Az itáliaiak 9 aranyat szereztek, Kínának 7 legfényesebb medál jutott, a többi arany megoszlása: 3 lengyel, 2-2 angol, 1 magyar, és 1 izraeli.
A magyar iskolai csapatban a lányoknál a budapesti Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium versenyzői jeleskedtek, míg a fiú iskolai csapatot a dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola képviselte. A válogatottak versenyében Balog Gábor szerezte a magyar csapat egyetlen aranyérmét, de a fiú és leány vidékválogatott tagjai is kiváló időeredménnyel szereztek értékes helyezéseket.
A 20 éves jubileumát idén ünneplő Magyar Diáksport Szövetség a saját és az ISF történetében első alkalommal élő, egyenes adásban közvetítette az esemény mindhárom napját (edzések, megnyitó, versenynap). 

A magyar csapat helyezései:
I. helyezés
50m hát: Balog Gábor (HUN - Vidékválogatott)

II. helyezés

50m gyors: Dobár Éva (Budapest, Csik Ferenc Ált. Isk. és Gimn.)
50m mell: Pecz Réka (Budapest, Csik Ferenc Ált. Isk. és Gimn.)
50m pillangó: Bordás Beatrix (HUN - Vidékválogatott)

III. helyezés

50m mell: Kanda Ágnes (HUN - Vidékválogatott)
Leány 4x50m vegyesváltó: Budapest, Csik Ferenc Ált. Isk. és Gimn.
Leány 6x50m gyorsváltó: HUN - Vidékválogatott (Szekeres Dorina, Kanda Ágnes, Balogh Veronika, Oláh Gerda, Szeder Fanni, Bordás Beatrix)
Leány 4x50m vegyesváltó: HUN - Vidékválogatott (Szekeres Dorina, Kanda Ágnes, Bordás Beatrix, Szeder Fanni)
Fiú 4x50m vegyesváltó: HUN - Vidékválogatott (Balog Gábor, Tejes Péter, Szilágyi Ádám, Keresztes Mátyás)

IV. helyezés

50m hát: Szekeres Dorina (HUN - Vidékválogatott)
50m mell: Tejes Péter (HUN - Vidékválogatott)
6x50m gyorsváltó: HUN - Vidékválogatott (Tejes Péter, Szilágyi Ádám, Kenéz Bence, Herczeg András, Balog Gábor, Keresztes Mátyás)

V. helyezés

50m hát: Szilágyi Ádám (HUN - Vidékválogatott)

VI. helyezés

50m hát: Dobár Éva (Budapest, Csik Ferenc Ált. Isk. és Gimn.)
50m pillangó: Lennert Dorottya (Budapest, Csik Ferenc Ált. Isk. és Gimn.)
50m gyors: Bordás Beatrix (HUN - Vidékválogatott)
50m mell: Balogh Veronika (HUN - Vidékválogatott)
Leány 6x50m gyorsváltó: Budapest, Csik Ferenc Ált. Isk. és Gimn.

VIII. helyezés

50m pillangó: Balogh Veronika (HUN - Vidékválogatott)
50m pillangó: Szilágyi Ádám (HUN - Vidékválogatott)

XIV. helyezés

Fiú 4x50m vegyesváltó: Dunaújváros, Vasvári Pál Ált. Isk. (Lakatos Imre, Vízkeleti Péter, Balogh Zsolt, Füzessy Dávid)

XV. helyezés

Fiú 6x50m gyorsváltó: Dunaújváros, Vasvári Pál Ált. Isk. (Vörös Benjamin, Mazán Balázs, Lakatos Imre, Vízkeleti Péter, Balogh Zsolt, Füzessy Dávid) 

* * *

A Debrecenben, 2007. április 27-29. között megrendezett VI. Amatőr Röplabda Diákolimpia V-VI. kcs-os országos döntő végeredménye.
Leányok

1.
Budapest III., Veres Péter Gimn. (Tn.: Skripeczky Bertalan)
2.
Szolnok, Verseghy Ferenc Gimn. (Tn.: Demeter Petra)
3.
Pécs, Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ (Tn.: Ambrus Ádám)
4.
Esztergom, KEMÖ Dobó Katalin Gimn. (Tn.: Petkó Krisztina)
5.
Nyíregyháza, Krúdy Gyula Gimn. (Tn.: Fábián János)
6. Budaörs, Illyés Gyula Gimn. és Közgazdasági Szki. (Tn.: Dezső Béla)
7.
Debrecen, Svetits Katolikus Óvoda, Ált. Isk., Gimn. és Diákotthon (Tn.: Nagyné Farkas Gyöngyvér)
8.
Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn. és Kollégium (Tn.: Scheidler Géza, Istenes László)
9.
Kecskemét, Katona József Gimn. és Számítástechnikai Szki. (Tn.: Karagics Mátyás)
10.
Mosonmagyaróvár, Kossuth Lajos Gimn. (Tn.: Várkonyi Anikó)
11.
Békéscsaba, Szlovák Gimn. Ált. Isk. és Kollégium, Óvoda (Tn.: Zsibrita Pál)
12. Székesfehérvár, Vasvári Pál Gimn. (Tn.: Majorné Szloboda Mária)
13.
Miskolc, Zrínyi Ilona Gimn. (Tn.: Antal Csaba)
14.
Veszprém, Lovassy László Gimn. (Tn.: Molnárné Bácskai Rita)
15.
Keszthely, Vajda János Gimn. (Tn.: Porkoláb Dezső)
16.
Eger, Pásztorvölgyi Ált. Isk. és Gimn. (Tn.: Irlanda Dezső)
17.
Bátonyterenye, Váci Mihály Gimn. (Tn.: Nagy Attila)
18.
Kaposvár, Toldi Lakótelepi Ált. Isk. és Gimn. (Tn.: Gaál Csilla)
19.
Szombathely, Kanizsai Dorottya Gimn. (Tn.: Halmosné Móricz Éva)

Különdíjasok

Legeredményesebb játékosok:

Kozma Orsolya
(Budapest, Veres)
Kómár Klaudia
(Szolnok, Verseghy)
Császár Alexandra
(Pécs, Apáczai)

Legeredményesebb testnevelő
: Skripeczky Bertalan (Budapest, Veres)
Legsportszerűbb csapat: Esztergom, KEMÖ Dobó Katalin Gimnázium
A Magyar Diáksport Szövetség által felajánlott Vándorkupa védője egy évig:

Budapest, Veres Péter Gimnázium
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata különdíja a Hajdú-Bihar megyei csapat részére:
Debrecen, Svetits Katolikus Óvoda, Ált. Isk., Gimn. és Diákotthon      

Fiúk
1.
Debrecen, Fazekas Mihály Gimn. (Tn.: Felföldi János)
2.
Budapest XIV., Petrik Lajos Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szki. (Tn.: Kállóné Husi Zsuzsanna)
3.
Kecskemét, Katona József Gimn. és Számítástechnikai Szki. (Tn.: Dunszt Ferenc)
4.
Miskolc, Bláthy Ottó Villamosipari Szki. (Tn.: Nucz István)
5. Ócsa, Bolyai János Gimn. és Kereskedelmi Szki. (Tn.: Buzek Szilvia)
6.
Karcag, Gábor Áron Gimn., Egészségügyi Szki. és Kollégium (Tn.: Rauschenbergerné Szabó Andrea)
7.
Sarkad,
Ady Endre-Bay Zoltán Gimn., Postaforgalmi és Informatikai Szakképző Iskola (Tn.: Jánk János)
8.
Keszthely, Vajda János Gimn. (Tn.: Porkoláb Dezső)
9.
Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimn. és Kollégium (Tn.: Scheidler Géza, Istenes László)
10.
Nyíregyháza, Krúdy Gyula Gimn. (Tn.: Fábián János)
11.
Székesfehérvár, Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképző Iskola (Tn.: Jaczó Jenő, Kovács Mária)
12.
Pécs,
Miroslav Krleza Horvát Ált. Isk., Gimn. és Diákotthon (Tn.: Bolla Oszkár)
13.
Veszprém, Lovassy László Gimn. (Tn.: Molnárné Bácskai Rita)

Különdíjasok

Legeredményesebb játékosok:
Fehér Norbert
(Debrecen, Fazekas)
Leiner Zsolt (Budapest, Petrik)
Radnai Donát (Kecskemét, Katona)
Legeredményesebb testnevelő: Felföldi János (Debrecen, Fazekas)
Legsportszerűbb csapat: Budapest, Petrik Lajos Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szki.
A Magyar Diáksport Szövetség által felajánlott Vándorkupa védője egy évig:
Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata különdíja a Hajdú-Bihar megyei csapat részére:
Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium
                                                                             

* * *

A Debrecenben, 2007. április 29-május 01. között megrendezett Kosárlabda Diákolimpia VI. kcs-os országos döntő végeredménye.
Leányok

1.
Nagykanizsa, Dr. Mező Ferenc Gimn. és Közgazdasági Szki. (Tn.: Farkas József)
2.
Cegléd, Kossuth Lajos Gimn. (Tn.: Süli Aladár, Földi Sándor)
3.
Szekszárd, I. Béla Gimn. és Informatikai Középiskola (Tn.: Vecsési Klára)
4.
Baja, III. Béla Gimn. (Tn.: Schmidt Lajos)
5.
Miskolc, Földes Ferenc Gimn. (Tn.: Letek László)
6.
Sopron, Fáy András Gazdasági Szki. (Tn.: Siposné Rétfalvi Edina)
7.
Debrecen, Csokonai Vitéz Mihály Gimn. (Tn.: Székely Ildikó)
8.
Mezőberény, Petőfi Sándor Gimn., Kollégium és Közétkeztetési Központ (T.: Szekeresné Szilágyi Zsuzsa, Kecskeméti Gizella)


Különdíjasok
Legeredménysebb játékos: Bálint Réka (Szekszárd, I. Béla) - 135 pont.
Legjobb védő játékos
: Szamosi Rita (Cegléd, Kossuth)
Legsportszerűbb játékos: Kerékgyártó Dorisz (Sopron, Fáy)
Legjobb testnevelő
: Farkas József (
Nagykanizsa, Dr. Mező)

"All Stars" csapat:

Varga Zsófia
(Nagykanizsa, Dr. Mező)
Völgyi Erika
(Nagykanizsa, Dr. Mező)
Ruttner Réka
(Cegléd, Kossuth)
Bálint Réka
(Szekszárd, Babits)
Deák Dóra
(Baja, III. Béla)

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által felajánlott Vándordíjat egy évig védi
:
Nagykanizsa, Dr. Mező Ferenc Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola                                          

Fiúk
1.
Pécs, PTE Babits Mihály Gyakorló Gimn. és Szki. (Tn.: ifj. Gáspár Gábor)
2.
Debrecen, Tóth Árpád Gimn. (Tn.: Ráthonyi Tamás)
3.
Tiszaújváros, Eötvös József Gimn., Szakképző Iskola és Kollégium (Tn.: Vass Mátyás)
4.
Kecskemét, Bolyai János Gimn. (Tn.: Ábel József, Kovács Gergely)
5.
Miskolc, Diósgyőri Gimn. (Tn.:
Lantosné Hegyesi Edit)
6.
Kecskemét, Bányai Júlia Gimn. (Tn.: Szabó László)
7.
Kaposvár, Táncsics Mihály Gimn. (Tn.: Karácsonyi Tamás)
8.
Székesfehérvár, Gróf Széchenyi István Műszaki Szki. (Tn.: Gachovetz Tibor)


Különdíjasok
Legeredménysebb játékos: Sztankai István (Tiszaújváros, Eötvös) - 112 pont
Legjobb védő játékos
: Kaluha Csaba (Debrecen, TÁG)
Legsportszerűbb játékos
: Nagy Dániel (Székesfehérvár, Gróf Széchenyi)
Legjobb testnevelő
: ifj. Gáspár Gábor (Pécs, Babits)


"All Stars" csapat:

Pólya György
(Pécs, Babits)
Kiss Bendegúz
(Pécs, Babits)
Kóthay László
(Debrecen, TÁG)
Kocsis Ákos
(Tiszaújváros, Eötvös)
Kovács Botond
(Miskolc, Diósgyőri)

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által felajánlott Vándordíjat egy évig védi:
Pécs, PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium és Szakközépiskola         


    

 


2007. április

2007. március

2007. február

2007. január


 

Archívum